сите категории

ВАШ ПАРТНЕР ЗА ПАКУВАЊЕ

ЗА ДЕНЕС И УТРЕ

Дома> Производ > Стаклено шише > Стаклена ролна на шише

Сребрено квадратно проѕирно стаклено шише со ролери од 10 ml за повторно полнење


Материјал на шише:стакло
Материјал за капа:Пластика/алуминиум
Број на моделот:RO-018
Капацитет:10ml
Боја:

Сребрена

Површинско ракување:

Свила екран печатење

(исто така може да се прилагоди)

Форма:
Плоштад
Употреба:
Attar, etc.
Пример:

Обезбедуваат 1-3 бесплатни примероциd

MOQ:5000 компјутери


Брза детали

High-end Transparent Minimalist 10ml Empty Perfume Roll on Bottle
Спецификација за производ

Број на моделкапацитетВисинадијаметар
RO-01810ml116mm16 * 16mm


Опис на производот

1. Компоненти: капа, ролери и шише

2. Карактеристики:  недефиниран

1) The clear glass bottle is made of thick anti-corrosion glass. Anti-shock, delicate workmanship and light weight.


2) Creative design: the stainless steel roller ball on the top can perfectly avoid wasting. We also have plastic roller and glass roller, you can choose one you need.


3) This glass roll on bottle is square shape. The bottle body is shiny and beautiful. You can put your essential oil into the bottle. It is easy to fill and refill.


4) The bottom is significantly thickened to make the bottle more stable.


3. Користење на производот:  attar, massage oil, argan oil, etc.

4. Занаети со производи:  етикетирање, печатење на екран, топло печат итн.

5. За сизобилство:  

1). Можеме да обезбедиме 1-3 оригинални примероци бесплатно, но собран товар.

2). Ако сакате да направите некоја посебна декорација на шишињата, потребни ни се околу 7-15 дена за да направиме нови примероци и да наплатиме малку прифатливи трошоци.Ајде да разговараме Пакување

Барате решенија за вашите потреби за пакување за убавина што ги задоволуваат вашите барања за бренд и одржливост?

Побарајте бесплатна консултација со некој од нашите експерти за пакување.