сите категории

ВАШ ПАРТНЕР ЗА ПАКУВАЊЕ

ЗА ДЕНЕС И УТРЕ

Дома> Производ > Стаклено шише > Стаклена ролна на шише

Цилиндар празен парфем Ролери шише Мали ролни на шишиња


Материјал на шише:стакло
Материјал за капа:Plastic/Aluminum
Број на моделот:RO-037
Капацитет:Прилагодено
Боја:

Пинк

Површинско ракување:

Етикетирање

(исто така може да се прилагоди)

Форма:
Цилиндер
Употреба:
Eye oil, etc.
Пример:

Обезбедуваат 1-3 бесплатни примероциd

MOQ:5000 компјутери


Брза детали

Refillable Roller Ball Bottles for Essential Oils Pink Eye Roll on Empty Bottles
Опис на производот

1. Компоненти: капа, ролери и шише

2. Карактеристики:  RO-037 (3)

1) This beautiful glass roll on bottle is slim shape. The glass bottle is printed in pink. And the cap looks more textured by water transfer technology.


2) There is a stainless steel roller ball in plastic holder. It is easy to roll, and the oil comes out smoothly. Hemming design for the roller to avoid waste of essential oil.


3) The glass material is resistant to corrosion and friction, which can protect the essential oil from volatilization.


4) The anti-slip line at the bottom increases the friction and ensures the safety of the product.
3. Користење на производот:  eye oil, facial serum, deodorant, fragrance oil, etc.

4. Занаети со производи:  етикетирање, печатење на екран, топло печат итн.

5. За сизобилство:  

1). Можеме да обезбедиме 1-3 оригинални примероци бесплатно, но собран товар.

2). Ако сакате да направите некоја посебна декорација на шишињата, потребни ни се околу 7-15 дена за да направиме нови примероци и да наплатиме малку прифатливи трошоци.Ајде да разговараме Пакување

Барате решенија за вашите потреби за пакување за убавина што ги задоволуваат вашите барања за бренд и одржливост?

Побарајте бесплатна консултација со некој од нашите експерти за пакување.