сите категории

ВАШ ПАРТНЕР ЗА ПАКУВАЊЕ

ЗА ДЕНЕС И УТРЕ

Дома> Производ > Стаклен комплет за пакување

Прилагодено виолетово круг козметички сет за пакување Лосион Серумско стаклено шише


Материјал на шише:стакло
Материјал за капа:Пластика
Број на моделот:GB-760-761-776~779
Капацитет:30ml, 120ml, 15g, 50g
Боја:

Purple(customized)

Површинско ракување:

Печатење на екран

(исто така може да се прилагоди)

Форма:
Круг
Употреба:
Серум за лице итн.
Пример:

Обезбедуваат 1-3 бесплатни примероциd

MOQ:5000 компјутери


Брза детали

Fancy Thick Bottom Colored 30ml 120ml Glass Lotion Bottle 15g 50g Cream Jars
Спецификација за производ

Број на моделкапацитетВисинадијаметар
МК-76015g35mm47mm
МК-76150g46mm63mm
МК-776
120ml146mm51mm
МК-777120ml131mm51mm
МК-77830ml105mm38mm
МК-77930ml110mm38mm


Опис на производот

1. Компоненти:  lotion,toner,dropper bottle & jar

2. Карактеристики:  недефиниран

1) These purple cosmetic bottles and jars are made of glass. Round shoulder and thickened bottom make them comfortable to touch and high quality.


2) Each part is customized. The latest bamboo pumps and lids are also available for your choice.


3) Toner bottles come with inner plug. Screw bottle mouth connects tightly with the pump or lid, you do not have to worry about leakage.


4) This range includes many types of cosmetic bottles and jars, which can meet the needs of different products.


3. Користење на производот:  body lotion, face oil, hand cream, facial serum, etc.  

4. Занаети со производи:  врело печат, печатење со свилен екран, етикетирање итн.  

5. За сизобилство:  

1). Можеме да обезбедиме 1-3 оригинални примероци бесплатно, но собран товар.

2). Ако сакате да направите некоја посебна декорација на шишињата, потребни ни се околу 7-15 дена за да направиме нови примероци и да наплатиме малку прифатливи трошоци.Ајде да разговараме Пакување

Барате решенија за вашите потреби за пакување за убавина што ги задоволуваат вашите барања за бренд и одржливост?

Побарајте бесплатна консултација со некој од нашите експерти за пакување.