сите категории

ВАШ ПАРТНЕР ЗА ПАКУВАЊЕ

ЗА ДЕНЕС И УТРЕ

Дома> Производ > козметика Пакување > За кармин/балзам за усни

Квадратни магнетни цевки за кармин Празни алуминиумски контејнери за кармин


материјал:Алуминиум и пластика
Број на моделот:ZG8002-8023
Боја:

Royal blue or customized

Површинско ракување:

Gloss or customized

Форма:
Квадратна форма
Употреба:
Lipstick, etc.
Пример:

Обезбедуваат 1-3 бесплатни примероциd

MOQ:12,000 компјутери


Брза детали

Luxury Lipstick Packaging Wholesale Custom Lipstick Tubes
Опис на производот

1. Компоненти:  case & cap

2. Карактеристики:  

This luxury square lipstick tube is made of aluminium and plastic. The glossy royal blue lipstick tube provides premium and classic packaging of lipsticks. A hint of golden aluminum cover is added to improve a deluxe texture to the lipstick tube. The mouth of the lipstick can be flat or oblique. Its magnetic function enables your end-user to open and close the lipstick tube easily. This seamless design gives the lipstick case a higher level of integrity. The smooth surface feels very silky. 

ZG8002B

In addition, the product can also be made in silver color or other colors you provide. Hot stamping and screen printing are also available.

3. За сизобилство:   We can provide 1-3 original samples for free, but freight collected.


Детали за пакување и испорака

1. Детали за пакување:  Вообичаено користиме пластична кеса за да го завиткаме секое шише како прв чекор, а потоа ги ставаме во прилагодени силни картонски кутии со хартиена хартија внатре, што може да го намали гребењето на секое шише за време на транспортот. Исто така, пакувањето може да се прилагоди според вашите сопствени барања.

2. Тип на транспорт:  со камион, по море, со авион, со воз, Fedex/DHL/EMS/UPS/TNT итн.

3. Агент за испорака:  dпотпишано од вас или соработувале со нас

4. Услови за плаќање:  T/T, Paypal, кредитна картичка, итн. (30% депозит, салдо пред испорака)Ајде да разговараме Пакување

Барате решенија за вашите потреби за пакување за убавина што ги задоволуваат вашите барања за бренд и одржливост?

Побарајте бесплатна консултација со некој од нашите експерти за пакување.